Karlov - Horská chata Slavoj

Horská chata Slavoj v létě 

Osada Karlov pod Pradědem nabízí výborné podmínky pro turistiku a cykloturistiku po dobře značených cestách (Praděd, Rejvíz, Keprník, vodopády na Bílé Opavici).Od července do konce září si na své příjdou houbaři i sběrači borůvek. Na hezký výlet si můžete zajet do nedalekých lázní Karlova Studánka nebo na zámek Bruntál či hrad Sovinec. Pobyt lze zpestřit výletem do Polska. Tři hraniční přechody ve vzdálenosti do 40 km.

Možnost koupání v létě i v zimě - veřejná koupaliště Bruntál, Vrbno, kryté bazény Bruntál a Břidličná, (oba i v zimě), přírodní nádrže Nová Ves, Andělská Hora, Slezská Harta. Termální koupaliště – Lázně Velké Losiny. Muzeum výroby ručního papíru.

Školy v přírodě, školní výlety letní tábory a pobyty dětí v horách

Na chatě je možnost variabilně zřídit 2 učebny včetně školních tabulí a pomůcek. Od jara do podzimu jsou v místě ideální podmínky pro pěší turistiku a aktivní odpočinek. Je zde velice příznivé klima k rekreačním a léčebným pobytům, zvláště v souvislosti s onemocněním dýchacích cest. Zdravé prostředí oblasti Karlova a Karlovy studánky dává záruku k efektivnímu využití pobytu škol v přírodě. V době konání školních akcí je objekt uzavřen pro veřejný provoz.

Adresa: Karlov pod Pradědem
793 36 Malá Morávka  
Tel. / Fax:
GSM:
+420 554 273 148
+420 603 464 611
E-mail: dan.pawlin@pawlin-karlov.cz© 2008   Pawlin-Karlov.cz                   Počet návštěv: 6668517