Karlov - Horská chata Slavoj

Horská chata Slavoj v létě 

Osada Karlov pod Pradědem nabízí výborné podmínky pro turistiku a cykloturistiku po dobře značených cestách (Praděd, Rejvíz, Keprník, vodopády na Bílé Opavici). Naleznete zde víceúčelová sportoviště pro basketbal, házenou, volejbal, fotbalová hřiště. Samozřejmostí je houbaření a dostatek borůvek od července do konce září. Nedaleko lázně Karlova Studánka, zámek Bruntál. Pobyt lze spestřit výletem do Polska. Tři hraniční přechody ve vzdálenosti do 40 km.

Možnost koupání v létě i v zimě - veřejná koupaliště Bruntál, Vrbno, kryté bazény Bruntál a Břidličná, (oba i v zimě), přírodní nádrže Nová Ves, Andělská Hora, Slezská Harta. Termální koupaliště – Lázně Velké Losiny. Muzeum výroby ručního papíru.

Školy v přírodě, školní výlety letní tábory a pobyty dětí v horách

Na chatě je možnost variabilně zřídit 2 učebny včetně školních tabulí a pomůcek. Od jara do podzimu jsou v místě ideální podmínky pro pěší turistiku a aktivní odpočinek. Je zde velice příznivé klima k rekreačním a léčebným pobytům, zvláště v souvislosti s onemocněním dýchacích cest. Zdravé prostředí oblasti Karlova a Karlovy studánky dává záruku k efektivnímu využití pobytu škol v přírodě. V době konání školních akcí je objekt uzavřen pro veřejný provoz.

Adresa: Karlov pod Pradědem
793 36 Malá Morávka  
Tel. / Fax:
GSM:
+420 554 273 148
+420 603 464 611
E-mail: dan.pawlin@pawlin-karlov.cz© 2008   Pawlin-Karlov.cz                   Počet návštěv: 4589888